Natryskiwanie łukowe

Jedną z technologii metalizacji stosowanych w RADMET jest natryskiwanie łukowe. Wykonane w tej technologii powłoki mogą być zastosowane w regeneracja części maszyn oraz mogą zabezpieczać części przed działaniem korozji.

Natryskiwanie łukowe – czyli co?

W trakcie tej metody metalizacji materiał powłokowy podawany jest z dwóch szpul drutów pełniących rolę elektrod (pełnych lub proszkowych o jednakowym bądź różnym składzie chemicznym), które przekazywane są do pistoletu. W miejscu ich styku wytwarza się łuk elektryczny, który osiąga temperaturę sięgającą nawet 5000°C. Powoduje on stopienie się metalu. Pod wpływem działania sprężonego powietrza roztopione cząsteczki przenoszone są z prędkością dochodzącą do 150 m/s na przygotowaną powierzchnię – w ten sposób dochodzi do trwałego połączenia adhezyjnego dwóch powłok w jedną całość. Podłoże w niektórych przypadkach musi być dodatkowo podgrzewane za pomocą palnika, by nie doszło do generacji dużej ilości naprężeń podczas stygnięcia. Najczęściej wykorzystywanymi materiałami podczas natryskiwania łukowego są: aluminium, cynk, molibden, mosiądz, monel, brąz, stale chromoniklowe oraz ferrytyczne.

Zalety technologii

Natryskiwanie łukowe charakteryzuje się możliwością uzyskania gęstszej, niż w przypadku natryskiwania płomieniowego, powłoki. Technika ta jest uważana za jedną z wydajniejszych. Wykonane w tej technologii powłoki mogą być zastosowane w regeneracja części maszyn oraz mogą zabezpieczać części przed działaniem korozji. Natryskiwanie łukowe pozwala mieszać dwa rodzaje drutów, dzięki czemu możemy uzyskiwać różne właściwości powłok otrzymywane po zmieszaniu poszczególnych materiałów drutów, np. brązu i stali.

Jeśli poszukują Państwo firmy, która świadczy usługi natryskiwania łukowego, oddajemy się do Waszej dyspozycji.

Posiadamy nowoczesny park maszynowy, więc jesteśmy w stanie sprostać najbardziej nietypowym oczekiwaniom klientów. Gwarantujemy szybką realizację zlecenia z najwyższą dbałością o detale.

Szukasz pomocy lub indywidualnej wyceny ?

skontaktuj się z nami

Kontakt

RADMET

© 2023 by RADMET Michał Szpak – natryskiwanie cieplne Polityka prywatności

 

Projekt Strony Internetowej – Thunder Studio