Zadzwoń 48 360 59 23
pl

Regeneracja części maszyn

Niekiedy zamiast kupować nowe można naprawić stare, dzięki czemu zaoszczędzone zostają pieniądze. Regeneracja części maszyn pozwala na przywrócenie pełnej sprawności uszkodzonych podzespołów. W RADMET do jej przeprowadzenia wykorzystujemy metodę natryskiwania cieplnego.

Regeneracja części maszyn – na czym polega?

Jest to proces naprawczy mający na celu przywrócenie właściwości użytkowych zużytym na skutek długiej eksploatacji lub uszkodzonym mechanicznie podzespołom. Takie cechy konstrukcyjne i jakościowe, jak prawidłowy wymiar, kształt czy wytrzymałość, mogą zostać nie tylko odtworzone przy użyciu specjalistycznych metod obróbki, w tym natryskiwania cieplnego – niektóre z właściwości pod wpływem zachodzących przemian zostają ulepszone. Obróbce poddaje się zarówno niewielkie elementy, jak i duże, nierzadko kilkutonowe części.

Po co regenerować maszyny?

Przyczyn jest wiele, przede wszystkim pozwala to na wydłużenie trwałości urządzenia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku narzędzi, które zostały już wycofane z produkcji i trudno znaleźć do nich części zamienne. Przywrócenie pełni właściwości użytkowych, a niekiedy i ich podwyższenie, pozwala również zaoszczędzić i obniżyć koszty eksploatacyjne przedsiębiorstwa, gdyż nie zachodzi konieczność kupna nowych maszyn. Regeneracja to również ekologiczne podejście, gdyż dzięki niej ograniczona zostaje ilość odpadów.

Natryskiwanie cieplne

W RADMET wykorzystujemy do regeneracji części maszyn metodę natryskiwania cieplnego płomieniowego, łukowego i naddźwiękowego HVAF. W jej trakcie na uprzednio oczyszczoną powierzchnię przedmiotu nakładana jest z dużą precyzją warstwa metalowa, ceramiczna, cermetaliczna lub z tworzywa sztucznego, która pod wpływem działania procesów termicznych na ściśle przylega do podłoża. Nowa powłoka posiada nierzadko lepsze właściwości użytkowe niż stara, może być uszlachetniona, a tym samym bardziej odporna na ścieranie, korozję czy działanie wysokich temperatur. Natryskiwanie cieple stosuje się przy naprawie różnych elementów, w tym wałów, sprzęgieł, łożysk, sworzni, tulei czy rolek.

Szukasz pomocy lub indywidualnej wyceny?

Skontaktuj się z nami

Kontakt z nami